Kontaktujte nás na telefonu:
+420 777 024 252

Zamlžuje se, rosí, zamrzá

Zamlžuje se, rosí nebo dokonce zamrzá sklo z vnitřní strany?

Další častý jev hlavně u starších střešních oken. Máme lék i na tyto problémy. Dříve vyrobená střešní okna jsou osazena skly, která mají 3x horší tepelnou izolaci než současná skla. To pak znamená, že sklo je tím nejchladnějším místem v místnosti, kde pak na základě fyzikálních zákonů kondenzují vodní páry obsažené ve vzduchu na vodu. Ta způsobuje v první řadě plísně (hlavně v dolních krajích skel), ale při delším působení vlhkosti začínají hnilobné procesy dřeva, které zničí rám do hloubky a jsou pak opravitelné jen výměnou okna. Kondenzaci odstraníme výměnou skla s lepšími tepelně-izolačními vlastnostmi. Dalším faktorem, který má velký vliv na rosení střešních oken je provedení Vašeho ostění. Pokud je ostění udělané chybně vede to k zastavení proudění teplého vzduchu, který otepluje a suší sklo. Tyto problémy jsou často u dříve montovaných oken, ale setkáváme se s těmito chybami i u dnešních novostaveb. Příčina je v montážnících sádrokartonu, kteří neznají tuto problematiku a nejsou v těchto směrech školeni. Nechte si tedy tyto práce udělat přímo od nás. Jsme školeni firmou Knauf, která tvoří stavební normy v oblasti sádrokartonových konstrukcí.

Rychlý kontakt

Servis střešních oken Velux

Na moderních stavbách se běžně setkáme se střešními okny, jednou z oblíbených značek jsou i střešní okna Velux. Výhodou značkových střešních oken je například dostupnost náhradních dílů a autorizovaný servis oken Velux.

Pokud máte okna již několik let, určitě se vyplatí nechat je zkontrolovat odborným servisním pracovníkem. Promazání, kontrola a případná výměna drobných opotřebovaných dílů vám může do budoucna ušetřit mnoho prostředků za náročnější opravy. U starých oken se také často vyplatí doplnit těsnění a případně vyměnit sklo, protože nová skla mají až 3x lepší tepelně-izolační vlastnosti. Nové sklo zamezí rosení a ušetří také nemalé prostředky za vytápění. Střešní okna si zpravidla nekupujete na pár let, proto je potřeba náležitý servis a údržba.