Kontaktujte nás na telefonu:
+420 777 024 252

Výměna skla u střešního okna

Nové sklo u střešního okna Velux

K výměně takového skla u střešního okna Velux nepatří žádné tmely, silikony a neoriginální náhražky těsnění atd. Aby vše správně fungovalo, musí být nové sklo zatěsněno montážní sadou k výměně skla, která obsahuje vše potřebné. U starších typů oken je výměna skla spojena i s výměnou zasklívacího rámečku a držáků skla. Je to kvůli celkové síle skla, která je v dnešní době větší a proto i rámeček musí být vyšší. Pokud máte tedy okno vyrobené před rokem 2002, bude třeba vyměnit i zasklívací rámeček. Zavolejte si tedy certifikovaný servis střešních oken Velux, který má k dispozici originální skla a náhradní díly. Nenechávejte to neodborníkům, kteří budou těžko čelit záludnostem, které je při výměně čekají a budou muset improvizovat.

Typy skel Velux střešních oken

V současné době je na trhu několik typů skel Velux s rozdílnými termo-izolačními vlastnostmi. Při porovnávání hodnot součinitele prostupu tepla také pozor na to, že klasická skla dodávané sklenáři sice mají dobré hodnoty, ty jsou však měřené ve svislém stavu. Střešní okno je ale nakloněné! A v tomto případě už jsou hodnoty úplně jiné. Originální skla Velux mají hodnoty měřené ve skutečné poloze montáže, přesně tak jak, je budete užívat. Zjistěte si typ a velikost Vašeho okna - my už s Vámi vybereme to správné řešení právě pro Vás.

Rychlý kontakt

Rozbilo se Vám sklo u střešního okna Velux?

U střešních oken se rozbije sklo častěji než u oken fasádních. Divné? Střešní okna jsou mnohem více vystavena povětrnostním vlivům než okna fasádní. Rozdíly teplot jsou někdy až 80°C (léto vs. zima). Okna jsou namontovaná ve střešní konstrukci, která prakticky pořád pracuje a okno pochopitelně společně s ní. Tyto vlivy někdy mohou vést i k samovolnému prasknutí skla.


Výměna skel u střešních oken Velux

U výměny skla ve střešních oknech pozor na klasické sklenáře, kteří dobře vymění a opraví všechny skleněné výplně v domě, ale zpravidla nejsou vybaveni vakuovým sklem Velux. Sklo do střešního okna má právě kvůli vysokým požadavkům na mechanickou odolnost kalené vnější sklo, vnitřní jsou pak bezpečnostní lepená. Tyto vlastnosti se pochopitelně odráží i v ceně skel. Ale jen tato skla jsou schopna v oknech vydržet a odolat i silnému krupobití.

Servis střešních oken Velux

Na moderních stavbách se běžně setkáme se střešními okny, jednou z oblíbených značek jsou i střešní okna Velux. Výhodou značkových střešních oken je například dostupnost náhradních dílů a autorizovaný servis oken Velux.

Pokud máte okna již několik let, určitě se vyplatí nechat je zkontrolovat odborným servisním pracovníkem. Promazání, kontrola a případná výměna drobných opotřebovaných dílů vám může do budoucna ušetřit mnoho prostředků za náročnější opravy. U starých oken se také často vyplatí doplnit těsnění a případně vyměnit sklo, protože nová skla mají až 3x lepší tepelně-izolační vlastnosti. Nové sklo zamezí rosení a ušetří také nemalé prostředky za vytápění. Střešní okna si zpravidla nekupujete na pár let, proto je potřeba náležitý servis a údržba.